Šūnų dresavimo komandos
Šuns dresavimas yra arba bent jau turėtų būti smagus, pasitenkinimą keliantis procesas, tiek Jums, tiek augintiniui. Žinoma, džiaugsmo bus kur kas daugiau, jeigu rezultatas bus pasiektas, tai yra, šuo išmoks tam tikras komandas. Su treneriu net ir pačios šunų dresavimo komandos yra gana lengvai įkandamos, perprantamos ir didžiausiam užsispyrėliui. Svarbiausia – uolus ne tik gyvūno, tačiau ir šeimininko darbas, kuris turi būti prižiūrimas trenerio.
Komandų – daug. Ar visų verta mokyti šunį?
Faktas, kad dresūra – tai ne tik apie pagrindines komandas, kurios kelia šypsena, kai šuo geba atlikti vieną arba kitą jam paskirtą užduotį. Pirmiausia – tai apie kontrolę, situacijų valdymą, galiausiai – susikaupimą. Net ir tokia paprasta komanda kaip letenos davimas – ne tik smagus kontaktas su šunimi. Pirmiausia – jo gebėjimų lavinimas, kuris svarbus bet kokio amžiaus bei aktyvumo šuniui. Antra – tai galimybė išmokyti jį koncentracijos, susikaupimo. Galiausiai, mokymosi metu yra ugdomas ryšys tarp šuns ir šeimininko. Užmegzti tokį ryšį būtent komandų mokymo metu – patogu ir paprasta, kadangi šuo ne tik įgauna naujus įgūdžius, tačiau taip pat ir džiaugiasi, kai mato, kad šeimininkas yra patenkintas jo elgesiu. O kai viskas vainikuojama skanuku arba paglostymu – emocinio ryšio pradžia bus tikrai tvirta. Svarbiausia atminti, kad mokyti komandų galima ne tik mažą, jauną šunį, tačiau ir pasiekusį brandų amžių. Lavinimas – būtinas visiems šunims. Ne tik fizinis, tačiau ir emocinis, tad gal ir neverta mokyti visų komandų, tačiau faktas, kad įvairiais metodais aktyvinti ir nuolat ugdyti šunį – tikrai verta.
Kaip dresuoti šunį?
Šuns dresūra yra procesas, tad visiškai natūralu, kad jam reikia atsiduoti 100 procentų. Taip pat reikia žinių, tai yra, išmanyti – kaip tinkamai perteikti komandą, kad šuo ją suprastų bei gebėtų į ją reaguoti. Žemiau pateikiame šuns dresūros patarimus, kurie pagreitins šį procesą.
- Prieš pradedant mokyti bet kokių komandų – pirmiausia reikia gebėti suprasti savo šunį. Tuomet mokymosi procesas bus kur kas paprastesnis. Žiūrėkite, kad šuo jaustųsi saugus, jaukiai, negalima jo versti mokytis, kai jis to nenori.
- Svarbu, kad procese į bet kokį šuns elgesį pavyktų reaguoti adekvačiai. Nereikia bijoti parodyti, kad šuo elgiasi ne taip, kaip Jums norisi. Jis tai turi suprasti ir tikrai supras.
- Svarbūs ne tik Jūsų žodžiai, tačiau ir kūno kalba. Šuo turi aiškiai suprasti – ką jam sakote. Jeigu NE, tai NE. Be jokių abejonių, kad šuniui nekiltų neaiškumų.
- Dresavimo metu svarbu laikytis nuoseklumo. Tai padės šuniui geriau įsisavinti informaciją. Labai naudinga mokytis tomis pačiomis savaitės dienomis ir net tuo pačiu paros metu.
- Realiai įvertinkite situaciją ir nesitikėkite iš šuns daugiau nei jis gali. Tai ypač taikytina tais atvejais, kai ugdomas senas, jau savus įpročius turintis šuo. Jam dažnai mokymasis trunka ilgiau ir ne visada pavyksta įveikti tam tikras komandas.
- Žinoma, jokiu būdu negalima skatinti neigiamų šuns savybių. Kartais taip nutinka netyčia, kai šuo padaro kažką blogo, tačiau mielo. Svarbi atitinkama šeimininko reakcija.
- Skanėstas yra puiki motyvacinė priemonė. Tiesa, atminkite, kad tai yra skatinamoji priemonė, o ne atlygis, tai reiškia, kad per daug skanėstų, ypač tuomet, kai tuo neturi būti motyvuojamas, neturėtų būti duodama.
Šias ir kitas svarbiausias dresūros taisykles sužinosite pirmo susitikimo su šunų treneriu metu. Dėl to visada apsimoka pirmiausia pasinaudoti individualia treniruote, o tik paskui jungtis prie grupės.